Tuning Cam Shaft Ferrari 458 Italia

Tuning Cam Shaft Ferrari 458 Italia
Jako następca Ferrari F430 model F458 zaprezentowano 15 września 2009 na Frankfurt Motor Show. Silnik 4,5-litrowy V8 z bezpośrednim wtryskiem był oferowany z 7-biegową przekładnią z podwójnym sprzęgłem. Naszpikowany najnowocześniejszymi rozwiązaniami ABS, elektroniczny dyferencjał, automatyczna kontrola trakcji i wiele innych.

Firma Cam Shaft specjalizująca się w oklejaniu najbardziej luksusowych samochodów, przerobiła Ferrari F458.
O efektach ich pracy możemy się przekonać po opisywanym Ferrari. Jednym słowem rewelacja. Jeszcze kilka lat temu tak szybka i łatwa zmiana koloru nadwozia samochodu wydawała się trudna do wyobrażenia.
Oklejanie samochodu przynosi same korzyści. Na oklejenie wystarczy jeden dzień a po skończonej pracy wsiadamy i jedziemy w drogę. Kolejną zaletą jest zmiana koloru tak często jak będziemy chcieli.
Ferrari F458 zostało oklejone folią w dwóch kolorach, folią czarną i folią chrom. Dach, tylna klapa oraz boczne słupki dachowe pokryte zostały chromowaną folią, natomiast pozostała część samochodu jest w czarnym kolorze. W tylnej części światła przeciwmgielne oraz trzecie światło stopu zostały delikatnie przyciemnione. Felgi aluminiowe zostały pokryte czarnym lakierem, dzięki czemu żółte zaciski hamulców tarczowych widać z daleka.
Nieznacznie zmodyfikowano również silnik. Tuningiem zajęła się firma Wimmer, która dodała kilka koni mechanicznych za pomocą modyfikacji oprogramowania sterującego pracą silnika. Z początkowych 570 KM udało się uzyskać moc 588 KM i 562 Nm. Cena za optymalizację oprogramowania to 2999 euro.