Nowy Nissan GT-R 2012

Nowy Nissan GT-R 2012
Nissan zaprezentował najnowszą wersję modelu GT-R 2012, która posiada ulepszenia i zmiany w silniku, skrzyni biegów oraz podwoziu. Przeprowadzone modernizacje są dość znaczne. Sprzedaż nowego Nissana GT-R 2012 ma się rozpocząć w tym roku w Japonii, natomiast w Europie z początkiem nowego roku. Nowe wydanie GT-R jest mocniejsze o 20 KM i dodatkowe 20 Nm w porównaniu do poprzedniej wersji. Całkowita moc sześciocylindrowego silnika turbo Nissana wynosi teraz 550 KM przy 6400 obr./min. oraz 632 Nm momentu obrotowego dostępnego w zakresie 3200-5800 obr./min.

GT-R otrzymało nową dwusprzęgłową skrzynię biegów oraz nowy elektroniczny dyferencjał. Podnosząc moc GT-R producent zadbał również o lepszą wydajnośc jednostki, która potrzebuje teraz mniej paliwa i spala 11,8 l/100 km zamiast wcześniejszych 12 litrów. Dodatkowo silnik pracuje ciszej, dzięki zastosowaniu specjalnego oleju. Zmieniono kalibrację wszelkich czujników, które wysyłają sygnały do komputera i systemów odpowiedzialnych za prowadzenie samochodu. Samochód ma się teraz zachowywać bardziej naturalnie i przewidywalnie dla kierowcy.
Nissan zwiększył także sztywność i wytrzymałośc karoserii na przeciążenia oraz odkształcenia.
Oprócz zmian technicznych i drobnych szczegółów Nissan GT-R otrzymał przeprojektowane wskaźniki na desce rozdzielczej mające pomóc w lepszej orientacji. Wewnątrz znajdziemy niebieskie oświetlenie pierścienia tarczy obrotomierza oraz prędkościomierza, nowy system nagłośnienia z głośnikami niskotonowymi firmy Bose Precision, który jest teraz oferowany jako wyposażenie seryjne samochodu. W standardzie znajdzie się również kamera cofania co przy nisko opadającej linii dachu jest bardzo pomocne.
W Japonii oraz Wielkiej Brytaniii Nissan GT-R będzie dostępny również w specjalnej wersji, jednak producent narazie nie ujawnia więcej szczegółów na ten temat.