Maserati GranTurismo Sport

Maserati GranTurismo Sport
Nowe Maserati GranTurismo Sport zostało zaprezentowane przed oficjalną premierą na Salonie Samochodowym w Genewie 2012 na początku marca. Model zastąpi w ofercie włoskiego producenta Maserati GranTurismo S Coupe i będzie mocniejsze od swojego poprzednika. Pojawią się również niewielkie zmiany wnętrza oraz elementów zewnętrznych.

Pod maską nowego Maserati znajdzie się poprawiony silnik 4,7 litra V8 z mocą 460 KM, to o 20 KM więcej niż posiadał poprzednik. Ważące 1,8 tony Maserati GranTurismo Sport przyspieszać do 100 km/h powinno w czasie poniżej 5 sekund. Standardowo montowana będzie sześciostopniowa automatyczna skrzynia, natomiast opcjonalnie dostępna będzie sekwencyjna przekładnia o identycznej liczbie biegów.
Z zewnątrz samochód otrzymał przeprojektowany przedni zderzak z większymi wlotami powietrza, nowe reflektory LED z wbudowanymi światłami do jazdy dziennej oraz ciemniejsze tylne światła. Większe wloty powietrza mają polepszyć chłodzeniesilnika oraz hamulców. Tylny spoiler na klapie jest zaprojektowany w stylu MC Stradale oraz tylny zderzak ma specyficzny kształt.
Maserati niestety nie udostępnia jeszcze żadnych zdjęć wnętrza, jednak producent twierdzi, że znajdziemy nowe sportowe fotele czy też nową, lepiej wyprofilowaną kierownicę o sportowym wyglądzie.
Więcej o Maserati GranTurismo Sport producent ujawni w Genewie już za 2 tygodnie.