Lotus Exige S 2012

Lotus Exige S 2012
Najważniejszą premierą na tegorocznym salonie we Frankfurcie dla Lotusa jest model Exige S. Producent pokazał również model Exige R-GT. Lotus Exige jest prawdopodobnie najlepiej robionym ręcznie sportowym samochodem, teraz dostępnym z silnikiem V6 z kompresorem o pojemności 3,5-litra z Evora S. Moc silnika wynosi 350 KM (257 kW) przy 7000 obrotach na minutę i 400 Nm.

Lotus Evora S jest niezwykle nowoczesny i ma oszałamiający stosunek masy własnej do mocy. Exige S 2012 waży o 145 kg więcej niż poprzednik, jednak ma też o 130 KM więcej mocy.
Evora S przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6-sekundy i osiąga prędkość maksymalną 276 km/h. Doskonałe osiągi idą w parze z niską masą wynoszącą 1437 kg. Można obliczyć, że na ważący 1080 kg Lotus Exige S – 1KM to 3,8 kg masy własnej.
Exige S posiada dwie nowe opcje pakietu wyposażenia wnętrza. Dostępne są Premium oraz Premium Sport. Pakiet Premium zapewnia dodatkową wygodę i styl, a w pakiecie Premium Sport mamy możliwość optymalizacji kokpitu pod kątem najwyższej jakości wrażeń kierowcy. Standardowo samochód jest wyposażony w opony Pirelli P-Zero Corsa. Exige S ma możliwość dostosowania charakterystyki zawieszenia w trzech trybach – Touring, Sport i DPM.
Lotus Exige S 2012 jest również dostępny z opcją pakietu Rack, który dodaje czwarty tryb jazdy – Race. W tym trybie samochód zapewnia maksymalną przyczepność i ma zoptymalizowane zawieszenie.
„Każdy kto kiedykolwiek prowadził Exige powie, że to nie jest samochód dla osób bojaźliwych. Nowy Exige S pomija kilka szczebli na drabinie, dzięki czemu daje kierowcy najlepsze wrażenia z jazdy Lotusem. Po prostu nie można dostać więcej niż Lotus Exige S” – powiedział dyrektor generalny Lotus, Dany Bahar.