Kubatech Mercedes Benz SLS AMG

Kubatech Mercedes Benz SLS AMG
Mercedesa SLS AMG po raz pierwszy zaprezentowano w 2009 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie. Tuner Kubatech zaprezentował swoje oprogramowanie do tuningu Mercedesa SLS AMG.

Najmocniejszy silnik wolnossący V8 został zoptymalizowany poprzez zmianę oprogramowania sterującego pracą jednostki. Po aktualizacji oprogramowania Mercedes zyskuje dodatkowe 54 KM (40 kW) i 30 Nm momentu obrotowego. Łączna ilość koni mechanicznych SLS AMG Kubatech wynosi 625 KM i ma 680 Nm momentu obrotowego.
Oczywiście nie jest to jeszcze kres możliwość tuningu silnika. Kubatech chwali się, że doświadczenie i sukcesy w optymalizacji oprogramowania, realizowane w zaawansowanym centrum badań i rozwoju, doprowadziło do udanej modyfikacji i zwiększenia mocy SLS AMG.
Tuner nie ujawnił żadnych informacji, czy wraz z modyfikacją jednostki bedzie oferował stylizacyjny pakiet aerodynamiczny lub zmiany we wnętrzu samochodu.
Koszt uzyskania dodatkowych 54 KM w warsztacie Kubatech wynosi ponad 8000 euro. W naszej opinii jest to zbyt drogie do uzyskanych dodatkowych możliwości.