Ferrari FF Neiman Marcus

Ferrari FF Neiman Marcus
Ferrari poinformowało o wydaniu szczególnej wersji modelu FF Neiman Marcus. Wersja specjalna Ferrari nie została zmodyfikowana mechanicznie, mimo to posiada spory zapas mocy i wręcz satysfakcjonujące osiągi. Pod maską pracuje silnik V12 o pojemności 6,3-litra i mocy 660 KM (485 kW) z momentem obrotowym równym 683 Nm.

Monstrum jest wyposażone w dwusprzęgłową skrzynię biegów F1, która pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy i rozpędzenie auta do 335 km/h. Ferrari FF jest zdumiewająco szybkie ze względu na swoją niską wagę, wynoszącą zaledwie 1790 kg.
Ferrari FF jest czteroosobowe i posiada bagażnik o pojemności 16 metrów sześciennych.
Specjalna wersja Ferrari powstało we współpracy z włoskim producentem luksusowych rzeczy i siecią sklepów Neiman Marcus. Główną cechą dla specjalnej wersji FF jest unikalny kolor Grigio Caldo, półanilinowa skórzana tapicerka siedzeń z dopasowanym zestawem bagażu oraz tabliczki z numerem wnętrza.
Produkcja Ferrari FF Neiman Marcus będzie ograniczone do 10 egzemplarzy, a klienci będą mogli składać zamówienia począwszy od 27 października na samochody z dostawą na wiosnę 2012 roku. Ferrari zostało wycenione na 395 000 dolarów amerykańskich, a każdy kto zakupi samochód będzie uczestniczył w 2012 roku w Ferrari Winter Driving Experience w Aspen w Colorado.