Eterniti Hemera super SUV

Eterniti Hemera super SUV
Eterniti jest niezależnym, brytyjskim producentem samochodów z siedzibą w Londynie. Firma dąży do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na dobra luksusowe, podkreślające indywidualność wśród nabywców samochodów, szczególnie w wielkich miastach i globalnych centrach przemysłowych.

Według tych założeń powstaje samochód Eternity. Hemera ma być pierwszym na świecie Super-SUV-em, zapewniającym nowe poziomy luksusu, przestrzeni i wyposażenia w segmencie SUV.
Jednym słowem samochód ma zapełnić tworzącą się niszę na rynku. W samochodzie z tyłu poczujemy się jak w długich limuzynach. Znajdziemy pojedyncze, rozkładane fotele, iPada, lodówkę do schładzania napojów. Producent zapewnia, że w ofercie znajdzie się wiele luksusowych opcji, które podniosą standard samochodu.

Hemera pojawi się na salonie samochodowym we Frankfurcie jako prototyp, jednak produkcja i dostawy rozpoczną się w 2012 roku. Samochód jest oparty na płycie podłogowej najnowszej generacji SUV-a, jednak producent nie podaje z jakiego samochodu. Płyta zostanie przebudowana za pomocą kompozytów węglowych. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że płyta będzie pochodziła od najnowszej generacji Porsche Cayenne.

Eternity w swoich działaniach jest wspierany przez grupę międzynarodowych inwestorów i został założony przez ludzi, którzy są zafascynowani samochodami. Zespół ma bardzo duże doświadczenie w handlu detalicznym niektórych z najbardziej prestiżowych, luksusowych brytyjskich i europejskich marek samochodów. Kolejnym doświadczeniem jest projektowanie i produkcja wysokiej jakości komponentów na potrzeby sportu motorowego.

Zespół inżynierów pracujących nad Eternity Hamera jest prowadzony przez Alastaira MacQueena, który był odpowiedzialny za rozwój Jaguara XJ220. Eternity posiada również własnego kierowcą Formuły 1, Johnnego Herberta, który zwyciężał również w Le Mans i jest zwycięzcą trzech wyścigów Grand Prix w swojej 10-letniej karierze. Johnny Herbert będzie brał aktywny udział w rozwoju pojazdów oraz przejmie obowiązki ambasadora marki.

Eternity w centrum Londynu utworzy salon sprzedaży, montownie samochodów oraz centrum serwisowe. osobne miejsce będzie zajmować pomieszczenie dla klientów, gdzie będą mogli omówić swoje wymagania i tworzyć specyfikację dla samochodu. Auto będzie robione na miejscu przez brytyjskich rzemieślników i techników.