Citroen C4 Aircross 2012

Citroen C4 Aircross 2012
Dwa dni temu pisaliśmy o planach pokazania Citroena C4 Aircross, dzisiaj możemy już zobaczyć pierwsze zdjęcia samochodu, który na rynku europejskim pojawi się pod koniec przyszłego roku. Kompaktowy SUV powstawnie na bazie modelu Mitsubishi ASX i jego wymiary będą wynosić 4,34 m długść, 1,80 m szerokość i 1,63 m wysokość.

Producent obiecuje, że komfort jazdy samochodem będzie porównywalny do limuzyny. Bagażnik nowego C4 pomieści 442 litry bagażu, a na liście silników do wyboru znajdą się dwa silniki benzynowe i dwa wysokoprężne. Jednostki benzynowe to silniki o pojemności 1,6 litra i mocy 110 KM oraz 2,0 litra o mocy 150 KM. Wśród jednostek diesla możemy wybierać pomiędzy silnikiem 1,6 litra o mocy 110 KM oraz 1,8 litra i mocy 150 KM.
Jednostki o pojemności 1,6 litra będą oferowane z napędem na przednie koła w wersji C4 Aircross FWD, natomiast mocniejsze
jednostki będą miały do wyboru wersję z napędem na cztery koła. Jednostka 2,0 litra będzie najprawdopodobniej wyposażona w manualną, 5-biegową skrzynię biegów lub w przekładnię bezstopniową CVT. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że ta jednostka nie będzie oferowana w europie ze względu na normę Euro4, którą spełnia ten silnik.
Citroen C4 będzie oferował swoim pasażerom wysoki prześwit oraz duży, panoramiczny dach szklany, Elementy, które mają podkreślić charakter terenowy to linie poziome po bokach karoserii, większe otwory wentylacyjne w zderzaku oraz szersze błotniki.
Standardowym wyposażeniu C4 Aircross znajdziemy system nawigacji wraz z ekranem dotykowym, złącze USB, Bluetooth. W chwili obecnej nie jest jeszcze znana centa Citroena C4 Aircross.