2012 Toyota Avensis

2012 Toyota Avensis
Nowa Toyota Avensis zadebiutuje na Frankfurt Motor Show 2011. Dokonane zmiany w porównaniu do poprzednika są znaczące. Fundamenty obecnego modelu jak przestronność, funkcjonalność i oszczędność paliwa zostały zachowane w samochodzie trzeciej generacji.

Nowy model ma śmielszy, bardziej wyrafinowany wygląd, wyższą jakość wykończenia oraz komfort podróżowania. Prowadzenie samochodu i dynamika jazdy zostały poprawione i wprowadzają nową jakość do segmentu aut klasy Avensis. 2,0-litrowy silnik D-4D został przekonstruowany, co dało efekt w postaci mniejszego zużycia paliwa oraz emisji CO2. D-4D emituje tylko 119 g/km. W krajach w których płaci się podatki w zależności od ilości emitowanego CO2, użytkownicy Toyoty będą zadowoleni. Prawie jedna trzecia państw ma ustawiony próg na 120 g/km CO2. Zaprojektowany i skonstruowany w Europie, a produkowany wyłącznie w Wielkiej Brytanii Avensis jest obecny na rynku od 1997 r. W tym czasie doskonale znalazł i zaznaczył swoje miejsce w segmencie D, zabierając dla siebie prawie 6,0 procent rynku.

Nowa Toyota Avensis 2012 pokazuje nowy kierunek rozwoju designu Toyoty. Odważniejsze, bardziej zwracający uwagę przód to nowa twarz samochodów Toyoty. Kluczowym elementem jest odpowiednia zmiana proporcji górnego i dolnego wlotu powietrza, który został zdecydowanie powiększony, co nadaje większego dynamizmu sylwetce. Nowy grill jest otoczony przez węższe reflektory, podkreślające eleganckie proporcje nowego stylu. Reflektory są wyposażone w światła do jazdy dziennej. Nowy zderzak z silnie wyeksponowanym środkiem, gdzie znajduje się duży wlot powietrza, skupia uwagę na dolnej części pojazdu. Wraz z zainstalowanymi światłami przeciwmgielnymi po obu stronach, Avensis wydaje się szerszy i bardziej agresywny. W tylnej części jest nowy zderzak, który w wersji sedan ma przeprojektowane w dolnej części lampy przeciwmgielne, co ma je uczynić bardziej widocznymi. Nad tablicą rejestracyjną pojawiła się dodatkowa, chromowana listwa, podkreślająca elegancję modelu. Całkowite wymiary limuzyny i kombi Avensis pozostają bez zmian w stosunku do poprzednika. 16-calowe,stalowe obręcze kół mają nowy wygląd, 17-calowe aluminiowe felgi Fuji otrzymają nową kolorystykę. Pozostałe 17 i 18-calowe alufelgi dostępne dla Avensis zyskają nowy, ciemniejszy kolor. WNĘTRZE wyższej jakości materiały wykończeniowe wprowadzenie Toyota Touch and Go Plus Kabina Avensis znana jest jużze swojego komfortu, przestronności i funkcjonalności. Teraz otrzymała wyższą jakość materiałów wykończeniowych i bardziej luksusową tapicerkę oferowaną w nowych kolorach. Toyota do Avensis wprowadza system Toyota Touch and Go Plus, najbardziej zaawansowany i niedrogi ekran dotykowy systemu nawigacji satelitarnej w segmencie D.

Wygląd i ergonomia całej deski rozdzielczej została poprawiona. Konsola centralna została przeprojektowana, aby poprawić wygląd i funkcjonalność przycisków. Centralne nawiewy mają nowy kształt i są polakierowane w tym samym kolorze co konsola środkowa. Boczne nawiewy zyskały chromowaną listwę. Deska rozdzielcza, konsola, uchwyty są teraz miłe w dotyku i mają wyraźnie lepszą jakość. Podświetlenie deski rozdzielczej zostało zmienione na odcienie od bursztynowego do białego, a pokrycie schowka w tylnej kanapie otrzymało skórzane wykończenie. W przednich siedzeniach oparcia zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszą wygodę i poprawić trzymanie na zakrętach. Do wyposażenia doszła szeroka gama nowych wzorów i kolorów tapicerki. Toyota Touch and Go Plus Debiutujący w nowym Avensis system Toyota Touch and Go Plus, to zaawansowany technologicznie nowoczesny system multimedialny. System posiada możliwość rozpoznawania mowy w nawigacji, potrafi wyszukać konkretny utwór muzyczny czy dany kontakt telefoniczny i zadzwonić. Uwzględniono w nim również możliwość wysyłania i odbierania wiadomości e-mail, kalendarz i wiele innych multimedialnych możliwości. Zaprogramowana nawigacja posiada modele 3D miast i zabytków, a dodatkowe wzorcowe bazy danych ruchu na trasie pokazuje średnią prędkość na odcinku drogi, którym się poruszamy w zależności od pory dnia, czasu czy miesiąca. System będzie można bezpłatnie aktualizować przez trzy lata.