2012 Opel Astra OPC

2012 Opel Astra OPC
Opel zaprezentował swoją sportową odmianę modelu Astra OPC. Samochód jest wyposażony w 2,0 litrowy czterocylindrowy turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem o niebagatelnej mocy, jak na auto klasy kompakt, 280 KM i 400 Nm momentu obrotowego.

Moc Astry OPC jest przenoszona na przednią oś za pomocą sześciobiegowej, manualnej skrzyni biegów. Astra jest wyposażona również w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, a jej prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Niestety producent nie ujawnia jeszcze żadnych danych na temat przyspieszenia Opla Astry OPC.
Opel Astra OPC z zewnątrz wyróżnia się sportowymi akcentami jak agresywne zderzaki z przodu i z tyłu, boczne progi, mały spoiler dachowy, kształt rur wydechowych w kształcie trapezu oraz nadające masywny wygląd alufelgi.
Wewnątrz znajdziemy skórzaną tapicerkę siedzeń, spłaszczoną u dołu sportową kierownicę obszytą skórą oraz sportowe wskaźniki na desce rozdzielczej. Producent dla Astry OPC przewidział również adaptacyjne zawieszenie FlexRide, które pozwala na konfigurację ustawień w trzech trybach pracy Normal, Sport i OPC.
Opel Astra OPC w Wielkiej Brytanii będzie sprzedawany pod nazwą Vauxhall Astra VXR. Producent nie podał jeszcze cen Astry OPC.