2012 Kia Soul Facelift

2012 Kia Soul Facelift
Kia wprowadza do sprzedaży od 3 października model Soul po faceliftingu. Soul będzie wyposażony w silniki o pojemności 1,6 litra współpracujące z 6-biegową skrzynią. Silnik jest zestrojony ze skrzynią biegów w taki sposób, aby uzyskać nizsze zużycie paliwa, emisję dwutlenku węgla do atmosfery i obniżyć koszty eksploatacji w porównaniu do modelu sprzed zmian.

Producent crossovera obiecuje wysoką wydajność i efektywność lepszą niż w poprzednim modelu Soul. W nowej wersji zastosowano w standardzie lepsze jakościowo materiały wykończeniowe wewnątrz kabiny. Z zewnątrz zmieniono atrapę chłodnicy, odnowiono reflektory, zamontowano nowy przedni zderzak z większymi otworami wlotów powietrza. Z tyłu Soul otrzymał nową parę świateł LED, zmianę obudowy lusterek bocznych, a klamki drzwi zostały pomalowane w kolorze nadwozia.
Nowa Kia Soul jest o 15 mm dłuższa od poprzednika (4,12 m długości), zapewniając tym samym więcej miejsca w komorze silnika, aby mogły się tam zmieścić nowe elementy.
Pierwszym z silników jest jednostka z bezpośrednim wtryskiem benzyny (GDI) o mocy 138 KM, o 14 Km więcej niż starsza jednostka o takiej samej pojemności. SIlnik ten spala 6,4 litra benzyny na 100 km i emituje do atmosfery 149 g CO2 na każdy przejechany kilometr. Przyspieszenie jednostki GDI od 0 do 100 km/h zajmuje równe 10 sekund. W porównaniu do poprzedniego modelu Soul z takim samym silnikiem, nowy model oszczędza w skali roku około 140 zł na paliwie.
Drugim silnikiem jest udoskonalona jednostka diesla CRDi o mocy 126 KM zuzywająca 4,9 litra oleju napędowego na 100 km i emitująca 129 g/km CO2. Osiągnięcie 100 km/h od startu zajmuje 10,3 sekundy. Przyspieszenie jest mniejsze od poprzednika o 0,6 sekundy.
Silnik diesla i benzynowy mogą rozpędzić się do prędkości 180 km/h.
Na rynkach zachodnich Kia Soul facelift będzie standardowo wyposażona w elektroniczną kontrolę stabilności (ESC), ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania (EBD). EBD automatycznie rozkłąda siłę hamowania na czetry koła w taki sposób, aby samochód zatrzymał się na możliwie jak najkrótszym odcinku.